صفحه در حال لود می باشد
لطفا صبور باشید

منو

06633437017

info@ref-uast.com

کاردانی فنی صنایع پلاستیک

معرفی رشته
رشته کاردانی فنی صنایع پلاستیک یکی از رشته های شاخه صنعت دانشگاه علمی و کاربردی است. رشته کاردانی فنی صنایع پلاستیک در ادامه مختصرا معرفی شده است.
هدف از ایجاد دوره کاردانی فنی صنایع پلاستیک، تربیت نیروهای آموزش دیده به جهت ارتقا و پیشرفت سطح کیفی این محصولات، ارتقای سطح علمی واحدهای تولیدی و در نتیجه بهبود بهره وری و قدرت رقابتی واحدهای می باشد. با توجه به گستردگی صنایع پلاستیک دانشگاه علمی کاربردی، برخورداری این صنایع از مزیت دسترسی به مواد اولیه ارزان و دامنه گسترده محصولات آن در جامعه، اقدام به آموزش و تربیت نیروی کاردانی مورد نیاز این صنعت از اهداف این دوره می باشد.
صنایع پلاستیک در هر سطحی که باشند اعم از بزرگ، متوسط و یا کوچک به تکنسین ها و سرپرستان تعلیم یافته نیاز دارند. وظایف این افراد برحسب ظرفیت شرکت ها متغیر است. به طور مثال برای یک واحد کوچک که نیروی متخصص و یا مهندس وجود ندارد تکنسین ها و یا سرپرستان آن باید چندین فعالیت تکمیلی را در شرکت انجام دهند و در شرکت های بزرگ امور آمیزه کاری و فراورش و کنترل کیفیت را به عهده دارند. به همین جهت آموزش ها باید از قالب سنتی و استاد شاگردی خارج و به شکل علمی آموزش داده شود تا بتوان در بازار رقابتی امروز پیش رفت.


قابلیت ها و توانمندی های فنی فارغ التحصیلان کاردانی فنی صنایع پلاستیک:
- توانایی شناخت مواد اولیه صنایع پلاستیک ها
- توانایی شناخت ماشین آلات صنعت پلاستیک ها
- توانایی اجرای نظام های کنترل کیفیت و نمونه برداری
- سرپرستی تولید
- سرویس و نگهداری

مشاغل قابل احراز فارغ التحصیلان کاردانی فنی صنایع پلاستیک:
- تکنسین ساخت کامپوزیت
- تکنسین فوم و چسب و روکش سازی
- تکنسین آمیزه کاری
- تکنسین کنترل کیفیت
- تکنسین دستگاه تزریق
- اپراتور اکسترودر
- تکنسین ریسندگی مذاب
- اپراتور کلندر