صفحه در حال لود می باشد
لطفا صبور باشید

منو

06633437017

info@ref-uast.com

کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار

تعريف و اهداف

توسعه کشور و ارتقاء استاندارد زندگی در آن مستلزم بهبود و ارتقاء کیفیت مدیریت در سازمانهای اقتصادی و اجتماعی است. با بهبود مدیریت است که میتوان بهره وری را افزایش داد و از ظرفیت ها و امکانات موجود، کالا و خدمات بیشتری را تولید نمود و ظرفیت های زیادتری را بوجود آورد.

بهبود مدیریت نیز مستلزم آگاهی و تسلط به دانش مدیریت است. امروزه مدیریت به عنوان یکی از شاخه های معرفت بشری پیشرفت زیادی نموده است و آموزش و تحقیق در زمینه آن گسترش فراوانی یافته است. با توجه به اهمیت مدیریت در رشد و ارتقاء سازمانها و جوامع، نظامهای آموزش عالی کشورها آموزش و تحقیق در حوزه مدیریت را از نظر کیفی و کمی به سرعت توسعه داده اند.

بحث مدیریت یکی‌ از موضوعاتی ‌است که‌ در حال ‌حاضر باید درکانون توجه افرادی قرار گیرد که‌ درصدد آغاز کسب ‌وکاری جدید هستند. دارا بودن اطلاعات‌ نسبی‌ در این ‌زمینه‌ به‌ منظور تشخیص شرائط برای تصمیم‌گیری درست و به‌موقع، امری ‌ضروری ‌است؛ تاجائی‌که‌گفته ‌می‌شود همه‌ حرکت‌ها از مدیریت شروع ‌شده ‌و به‌ مدیریت‌ ختم‌ می‌شود؛ لذا برای ‌آن‌ دسته ‌از افرادی که ‌ایده‌ها و انگیزه ‌بسیار بالایی‌ برای ‌آغاز نمودن‌ یک ‌کسب ‌وکار جدید دارند، عدم بکارگیری مکانیزم‌های مدیریتی صحیح ‌وآگاهی نداشتن ‌از بعضی مسائل آن، منجر به ‌ضرر و زیان‌های هنگفتی می‌شود که ‌گاهی ‌اوقات‌ جبران ‌آن ‌بسیار دشوار می‌باشد.

لازم ‌است به ‌منظور موفقیت ‌در کسب و کار به ‌تمام ‌ابعاد آن توجه شود . در این ‌راستا لزوم‌ آگاهی ‌از فنون و روش های مرتبط با موضوع ‌و ورود و بقا در یک‌ کسب‌ و کار کاملاً مشهود است؛ تا جایی‌که پرداختن به ‌آن می‌تواند تا حد زیادی حیات فرد را در محیط پرتلاطم و فعال بازار تضمین نماید و اهمیت ‌این موضوع با مطرح شدن مباحثی مانند تجارت جهانی و باز شدن درهای ‌اقتصادی و تجاری کشور نمایان‌تر می‌گردد.
هدف از اين رشته دانشگاهي تربيت و آموزش دانشجویاني است كه با شناخت کافی از کسب و کار و نحوه ایجاد تجارت موفق شانس زیادی برای موفقیت در حیطه کارآفرینی و تشکیل کسب و کار جدید دارند.


 


توانایی ها و مهارت های فارغ التحصیلان

توانايي تهیه طرح کسب و کار و طرح بازاریابی

کارآفرینی با ایجاد فعالیت های جدید در درون سازمان و یا ایجاد كسب و كارهاي كوچك و متوسط

توانايي تجزیه و تحلیل بازار برای کالاها یا خدمات مورد نظر

آشنايي با انواع روش هاي تبليغات و فنون مذاكرات تجاري

آشنايي با مطالب پايه و كاربردي در مباحث بازاريابي و توسعه بازار

شناخت مشتریان و نيازهاي آنان و نحوه ارتباط با آنها

شناخت فرایندهای خريد و فروش، بازاریابی و خدمات به مشتریان

تشخيص و به كارگيري قوانين و مقررات مربوط به كسب و كار

طراحي و اجراي مناسب چيدمان فروشگاه ها

آشنايي با خريد و فروش هاي الكترونيكي

 

مشاغل قابل احراز و زمینه های اشتغال

کاردان کسب و کار در بخش های بازرگانی، بازاریابی، منابع انسانی، واحدهای برنامه ریزی بازاریابی، واحد های پشتیبانی فروش سازمان ها و شرکتها 

متصدی واحد ارتباطات با مشتریان ( CRM ) در واحد های کسب و کار

سمت مشاور مدیریت در زمينه فروش و بازاريابي

سرپرستي واحدهاي صنفي

متصدي امور كسب و كار در واحدهاي صنفي

فعاليت در سازمان هاي دولتي و خصوصي